Арганові кози

Категорії

Арганове дерево, яке росте лише на півдні Марокко, виробляє тверді, зелені, оливкові плоди, які можуть бути перероблені для отримання дуже цінної олії. У цього насіння є два призначення: якщо його спочатку засмажити, а потім переробити, то вийде аналог оливкової олії, а "сира" олія використовується у виробництві косметики. Кулінарний варіант масла має смак мигдалю та лісового горіха за рахунок обсмажування, його використовують для приготування кускуса та різних соусів. Також при вживанні арганової олії спостерігається стабілізація рівня холестерину у крові.

Ще в 2011 році UC Davis опублікували дослідження, в якому висловлювалася стурбованість з приводу буму на арганову олію. Дослідники виявили, що висока ціна на олію стимулює небезпечні та нестійкі методи збирання врожаю арганії. І одна з найдивніших практик була пов'язана з козами. Фермери купують велику кількість кіз, щоб вони залазили на дерева, їли листя та плоди. Восени кози в Марокко проводять багато часу на арганових деревах, щоб підкріпитися. Після того, як кози поїдають плоди, відбувається процес під назвою ендозоохорія — це коли діаспори рослин поширюються за допомогою тварин, внаслідок чого з'являються нові дерева.

При цьому насіння арганового дерева дуже велике, воно розміром з бразильський горіх, і кози не зможуть відразу з'їсти багато плодів, щоб швидко збільшити популяцію дерев.

Спочатку вчені думали, що це шкодить арганії, але згідно з новим дослідженням кози не тільки не ушкоджують дерева, а й допомагають їм. Іспанські дослідники виявили, що кози їдять плоди арганії приблизно як люди їдять оливки — з'їдають м'якоть і випльовують кісточки. Спочатку насіння потрапляє в особливий шлунок, а потім уже повертається назад. Тобто насіння частково проходить травний тракт тварини. Після того, як кози випльовують "очищене" насіння і воно потрапляє на землю може з'явиться нове дерево. Це означає, що кози є своєрідними фермерами, які допомагають вирощувати нові рослини.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину