Розбір складу промислових шампунів

Категорії

Мені не дає спокою тема догляду за волоссям, а саме вибір шампуню. Я перелопати дуже багато матеріалу і вирішила резюмувати всю інформацію в пост. Сподіваюся, він буде Вам цікавим!

Головна та єдина функція шампуню – очищення шкіри голови від забруднень, залишків укладальних засобів тощо. Не об'єм, випрямлення, харчування, зволоження - це функції бальзаму, сироватки, маски та інших наступних кроків. Це перше, що я беру за правило при виборі шампуню.

Потім я задумалася над питанням — а які компоненти в шампуні шкодять волоссю? У процесі вивчення цього питання я склала перелік компонентів, які не вселяють мені довіри

1. Нашумілі сульфати - SLS, SLES

З них і почалася в принципі моя подорож компонентами шампуню, тому що галас був ще якийсь, та й триває досі.
Дядьки і тітки в білих халатах по телевізору суворо заборонили сульфати в будь-яких засобах, і на полицях відразу ж з'явилися ті ж баночки, тільки з наклейками «без SLS», «без сульфатів». А що таке сульфати та чим вони шкідливі?


SLS і SLES – група хімічних компонентів, дешеві поверхнево-активні речовини, агресивні компоненти, що володіють сильними миючими, очищаючими, піноутворюючими, жиророзчинними та змочуючими властивостями.

Sodium lauryl sulfate (SLS) - сильна чистяча речовина і змочуючий агент, використовується при виробництві більшості миючих засобів, як дешевий і ефективний знежирюючий засіб, а також для утворення піни. Його дія призводить до появи сухості та подразнення шкіри, може призвести до порушення цілісності шкірного покриву, алергії, сухої лупи. Це продукт нафтопереробки, який часто маскують написом «отриманий з кокосової олії» або «з кокосових горіхів»

Sodium lauryl sulfate може зустрічатися як:

monododecyl ester sodium salt sulfuric acid

sodium salt sulfuric acid, monododecyl ester

sulfuric acid monododecyl ester sodium salt

ai3-00356

akyposal sds

aquarex me

aquarex methyl

Sodium laureth sulfate (SLES) - подразнює шкіру меншою мірою, але й цю речовину не можна назвати однозначно безпечною. У процесі етоксилювання SLES часто виявляється забрудненою такою речовиною, як 1,4 Dioxаne – речовиною, що подразнює шкіру та очі, і визначається вченими як «потенційний канцероген».

Sodium laureth sulfate може зустрічатися як:

alpha-sulfo-omega-(dodecyloxy) poly (oxy-1,2-ethanediyl), sodium salt

peg- (1-4) lauryl ether sulfate, sodium salt

poly (oxy-1,2-ethanediyl), .alpha.-sulfo-.omega.- (dodecyloxy) -, sodium salt

poly (oxy-1,2-ethanediyl), a-sulfo-w (dodecyloxy)-, sodium salt

polyoxyethylene (1-4) lauryl ether sulfate, sodium salt

sodium peg lauryl ether sulfate

sodium polyoxyethylene lauryl sulfate

Сульфати легко потрапляють в організм і залишаються в тканинах на довгий час. Можуть стати причиною раку, гормональної дисфункції, випадання волосся, підвищеної чутливості шкіри, а також сухості шкіри.

2. Парабени - Butylparaben і Propylparaben
Парабени - це нафтохімікати, що використовуються майже у всіх косметичних засобах через їхню здатність вбивати бактерії і таким чином довго зберігати продукт.
До шампуню з вмістом речовини, назва якого закінчується на -paraben варто поставитися з великою обережністю. На сьогоднішній день два види парабенів вважаються найнебезпечнішими: пропілпарабен і бутилпарабен.

Butylparaben може зустрічатися як:

4-hydroxy-butyl ester benzoic acid

benzoic acid, 4-hydroxy-, butyl ester, sodium salt

benzoic acid, 4hydroxy, butyl ester

butyl 4-hydroxybenzoate

butyl ester sodium salt 4-hydroxybenzoic acid

butyl ester sodium salt benzoic acid, 4-hydroxy-

butyl p-hydroxybenzoate

propylparaben може зустрічатися як:

4-hydroxy-propyl ester benzoic acid

4-hydroxybenzoic acid, propyl ester

benzoic acid, 4hydroxy, propyl ester

benzoic acid, 4hydroxy, propyl ester, sodium saltpotassium propylparaben

potassium salt propylparaben

propyl 4-hydroxybenzoate

Також парабени маркують як «Е»: від E214 до E219. Інші назви: гермабен, бензойна кислота, бронопол, метилхлороізотіазолінон, бензізотіазолінон, імдазолідиніл сечовина, діазолідиніл сечовина, йодопропініл бутилкарбамат - все це теж вони.

Природними аналогами парабенів (точніше, рослини, що містять речовини, схожі за складом та дією), є: кора верби, кора дуба, ягоди малини, ожини, брусниці, журавлини, горобини, ялівцю, кісточки грейпфрута, та ін.

Однак використання рослинних парабенів значно підвищує вартість косметики, при цьому суттєво скорочуючи термін придатності – звідси висновок: у промисловому виробництві відмовитися повністю від консервантів поки неможливо.

руйнують ендокринну систему: парабени здатні зображати дію естрогену, тим самим перешкоджаючи статевому розвитку і знижуючи репродуктивну функцію. Найчастіше викликає алергічні реакції.

3. Кокаміди - Cocamide MEA і Cocamide DEA
Необхідний для того, щоб шампунь збивався у піну. І їхнє додавання до дуже жорсткої рецептури шампуню, замість пом'якшення робить подібний склад занадто сильно очищаючим.


Кокаміди можуть бути м'яким подразником шкіри та сенсибілізатором. В результаті застосування такого продукту волосся стає сухим, може утворюватися суха лупа і виникати свербіж. Особливо це може виявлятися в одній суміші з Sodium Laureth Sulfate та Cocamidopropyl Betaine.

Багато людей виступають проти використання кокамідів у косметиці, тому що при дослідженні на щурах було встановлено, що у складі рецептури він може вступати в реакцію з іншими компонентами з утворенням канцерогенних нітрозамінів.

Cocamide MEA може зустрічатися як:

amides, coco, n (hydroxyethyl)

coco monoethanolamide

coco n-(2-hydroxyethyl) - amides

coconut fatty acid monoethanolamide

cocoyl monoethanolamine

equex aem

monoethanolamine coconut acid amide

n-(2-hydroxyethyl) coco fatty acid amide

Cocamide DEA може зустрічатися як:

amides, coco, n,n-bis (2-hydroxyethyl)

coco n,n-bis (2-hydroxyethyl) - amides

coconut diethanolamide

coconut fatty acid diethanolamide

cocoyl diethanolamide

diethanolamine coconut fatty acid condensate

n,n-bis (2-hydroxyethyl) - coco amides

Викликають рак (перевірено на лабораторних тварин)

4. ДМДМ Гідантоїн - DMDM Hydantoin
ДМДМ Гідантоїн (інші назви: диметилимидазолидин гликолилсечевина) — антимікробний компонент, класифікований, як консервант, що вивільняє формальдегід (вкрай небезпечне з'єднання, сильний канцероген).Застосування гідантоїну ( та інших формалін, що вивільняють, компонентів) в косметиці постійно оспорюється прихильниками промислового використання натуральних і органічних компонентів.

У США концентрація цієї речовини у шампунях не може перевищувати 0,2%. а в Євросоюзі та Росії 0,6%. Але насправді ви ніколи не дізнаєтеся, який саме відсоток диметилімідазолідину (DMDM) у вашому шампуні: виробник цей відсоток не вказує. Гідантоїн досить рідко додають у дитячу косметику.

Що стосується безпосередньо формальдегіду (Formaldehyde), то він, як консервант, може утримуватися в шампуні або інших продуктах, що змиваються завдяки встановленому фахівцями улучающему дії на волосся (специфічна взаємодія з кератином). Також додається (у значній кількості, до 5%!) у засоби для зміцнення нігтів. У складі формальдегід може ховатися за словами: Cosmetic Biocide; Denaturant; Preservative.

Компоненти в косметиці, що вивільняють формалін:

5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane

2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol

imidazolidinyl urea

methenamine

Quaternium-15

DMDM hydantoin

diazolidinyl urea

sodium hydroximethyl glycinate

benzylhemiformal

Вплив на організм: Викликає рак легенів та руйнує ДНК (перевірено у лабораторних тестах). Містить 17,7% формальдегіду, який є канцерогеном, викликає подразнення, отруєння організму у 20% людей

5. Діетаноламін - Diethanolamine

Діетаноламін вважається дуже небезпечним компонентом. Він канцерогенний, небезпечний для вагітних, імунотоксичний, може спричинити подразнення шкіри голови, призвести до важких алергічних реакцій, викликати подразнення слизових оболонок.

Diethanolamine може зустрічатися як:

2,2′-dihydroxydiethylamine

2,2′-імінобісеталол

dea (ewg)

ethanol, 2,2 iminobis

2,2′-dihydroxydiethylamine

2-(2-hydroxyethylamino) ethanol

bis (2-hydroxyethyl) amine

Вплив на організм: Це речовина при потраплянні в тканини організму, токсична для нирок, серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Крім того, Діетаноламін негативно впливає на структуру волосся, винищуючи природний кератин. В результаті локони стають сухими, ламкими та неживими.

6. Парфумерні композиції

Необхідний для створення «натурального, трав'яного» аромату, що є важливою частиною ринкової привабливості, але не відбиває дійсного складу шампуню.
Існує приблизно 5000 інгредієнтів ароматичних добавок, 95% яких створено в лабораторії, і багато з нафтохімічних продуктів. Фактичні інгредієнти містяться у секреті, т.к. аромати не патентуються.


Інгредієнти на основі нафти можуть викликати рак, вроджені дефекти у потомства, розлад центральної нервової системи та алергічні реакції. Парфумерні композиції – найчастіша причина виникнення алергічних реакцій від використання косметичних продуктів.

Склад середньостатистичного напівхімічного шампуню підписниці:

Aqua, Triticum Vulgare floral water (настій Пшениці), Cocamidopropyl Betaine (з кокосової олії), Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Cananga extract (екстракт Іланг-Іланга), Hibiscus extract (екстракт Гібіскуво), Perse ), Sodium laureth-5 carboxylate, Organic Butyrospermum Parkii butter (Органічне масло Ши), Simmondsia Chinensis Seed Oil (олія Жожоба), Organic Triticum Vulgare Oil (Органічне масло зародків Пшениці), Glycereth-2 Cocoin ( органічний гліцерин), Perfume, Lactic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl alcohol, CI75125 (харчовий барвник), CI751790 (харчовий барвник).

Склад містить м'який синтетичний ПАР - Лаурет-5 Карбоксилат натрію (Sodium laureth-5 carboxylate)

Також консерванти у вигляді Бензилового спирту (Benzyl alcohol) і Бензойної кислоти (Benzoic Acid), які мають невелику подразнювальну дію, але не токсичні і не канцерогенні.

Зі шкідливого у складі більше нічого не знайшла і це терпимо для мене.

Висновок

Я розумію, абсолютно ідеального і органічного шампуню немає, т.к. він повинен довго зберігатися і добре пінитися, але мені хочеться захистити своє волосся від зовсім небезпечних інгредієнтів.

Дівчатка, а як ви вибираєте шампунь і що важливе для вас? Давайте обговоримо...

( 1 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення
Швидке замовлення

Склад:нсжк пальмоядрової,кокососової,оливкової,рицинової олій;свіжотиснений сік кропиви,мацерати хмелю,лопуха,подорожника,евкаліпту,календули,ромашки,відвар кори дуба,масло лавру благородного,реп'яхова олія,кокони тутового шовкопряда.ефірні олії лаванди та розмарину

Найкраще для нормального та жирного типу волосся

-свіжотиснений сік кропиви багатий флавіноїдами і каритиноїдами,вітаміном С,що діїють як невидимий бар'єр,захищаючи від дії вільних радикалів;
-масло лавру благородного усуває лупу,регулює секрецію сальних залоз,відновлює гідроліпідний бар'єр,зміцнює ламке та волосся,що січеться;
-кокони тутового шовкопряда(не готовий гідролізат шовку!) містить амінокислоти для "цементування" кератинових структур,маючи високу проникнисть робить волосся блискучим,підвищують еластичність та пружність,утворюючи мембрану затримують вологу;
-масляний витяг необхідних трав:хміль,лопух,подорожник,евкаліпт,календула,ромашка,кора дуба;
-ефірні олії розмарину та лаванди додатково зміцнюють волосся та оздоровлюють шкіру голови

Вага:130+-5 г

Термін придатності:18 міс

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину