Оливковка(маслина) європейська

Categories

Олива, оливкове дерево, маслина європейська, культурна маслина, olea europaea (лат), olive, olive tree (англ)-
найпотужніший антиоксидант, підвищує імунітет, знімає хронічну втому, знижує тиск і рівень холестеролу, запобігає появі тромбів, зміцнює стінки судин, лікує купероз, має антисептичні, антибактеріальні, антигрибкові, противірусні, жарознижувальні властивості,
 

Олива - вічнозелене дерево заввишки 5-6 метрів роду маслина сімейства маслинові, з сірою корою, сіро-зеленим листям, запашними білими квітками. Листя не опадає на зиму і відновлюється поступово протягом двох-трьох років.

Плоди оливи видовжено-овальної форми, з кісточкою, різного забарвлення, залежно від сорту дерева - зелені, чорні, темно-фіолетові. Дерево починає активно давати плоди через 20 років після посадки та плодоносить кожні два роки.
 
Оливкові дерева довговічні, з потужною кореневою системою, використовуються для зміцнення ґрунту, боротьби проти зсувів, розмивів та ерозії ґрунту. У деяких країнах оливкові дерева садяться також для декоративних цілей.

 

Оливкові дерева віддають перевагу приморським зонам, дещо віддаленим від узбережжя, переважно схилам, легким грунтам. Завдяки розгалуженій кореневій системі посухостійкі, проте погано переносять холод. Живе оливкове дерево протягом кількох століть, а є дерева та цілі оливкові гаї, які налічують тисячу або дві тисячі років і при цьому продовжують плодоносити.

 

У дикому вигляді не зустрічається, обробляється для одержання оливкової олії у всіх середземноморських країнах, в Україні, Грузії, Азербайджані, Туркменії, Іраку, Ірані, Індії, Пакистані. У 16 столітті була завезена в Америку, де культивується в основному в Мексиці та Перу. 95% світового виробництва оливок посідає частку країн Середземноморського регіону. Основні виробники оливи - Іспанія, Італія, Греція, Туреччина, Сирія, за ними йдуть північноафриканські країни, Аргентина, США, Іран та Перу.

У Біблії оливкове дерево згадується 30 разів, більше того, оливкова гілка була принесена Ною від Господа Бога на знак того, що його гнів на людей стих.

Оливкові вінки у давнину були символами процвітання, достатку, миру та слави, ними коронували переможців у змаганнях та війнах. Такі вінки підносили різним богам як знак благословення та очищення. Коран вважає оливкове дерево священним.
 
Деревина оливи використовується для виготовлення дорогих меблів. Відходи оливкових дерев – екологічно чисте джерело одержання енергії.

Плід оливи (оливка) містить жири, білки, пектин, цукор, вітаміни В, С, Е, Р, залізо, фосфор, калій, вуглеводи, катехіни, фенолкарбонові кислоти, сапоніни. 80% м'якоті оливи містить оливкову олію.
 
В оливі є практично всі необхідні людині речовини та мікроелементи.

Різні частини оливкового дерева - плоди, кора, листя мають чудові поживні і лікувальні властивості і з давніх часів використовуються в кулінарії, медицині, косметології, парфумерії, миловаріння.

Оливка та її олія – чудовий дієтичний продукт, джерело енергії, найважливіша складова частина знаменитої середземноморської кухні. Вони містяться практично всі необхідні людині речовини і мікроелементи. Вони сприятливо впливають на систему травлення, знижують рівень холестерину в крові, перешкоджають розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, нормалізують кров'яний тиск і дихання, мають чудові антиоксидантні властивості. Часто входять і в дитячий раціон, оскільки є будівельним матеріалом для клітин.

Плоди оливи, за винятком одного-двох сортів, не їдять у свіжому вигляді через їхній гіркий смак. Гіркота дають компоненти фенолу та гірку речовину олеуропеїн. Щоб зробити оливки придатними до вживання, їх ферментують у соляному чи лужному розчині. У процесі ферментування олеуропеїн витікає або розкладається, з'являється молочна кислота - натуральний консервант, що дозволяє зберігати продукт як у холодильних камерах, так і без них

Листя оливи є надзвичайно цінним природним продуктом, джерелом вітамінів, поживних речовин, мінералів.

Містять вітаміни А, D, E, K, значну кількість вітаміну С, біофлавоноїди рутин, лютеолін, геспередин, таніни, гіркі та дубильні речовини, фітостероли, олеїнову кислоту, органічні кислоти, ефірну олію, до складу якої входять евгенол, цитраль, цинеол камфен, феноли, спирти та ефіри.

Основним компонентом листя оливи є олеуропеїн,

який міститься як у плодах, так і в листі оливкового дерева. Це найпотужніший антиоксидант, що уповільнює процеси старіння, підвищує імунітет організму, має сильну омолоджуючу дію.
 
Оливкове листя входить до складу лікувальних чаїв та зборів, харчові добавки, косметичні продукти.

Листя оливи має антиоксидантні, антисептичні, антибактеріальні, антигрибкові, противірусні, жарознижувальні властивості.
 
Лікувальні властивості листя оливи використовуються у таких випадках:
 
- для зміцнення організму, підвищення імунітету, життєвого тонусу, покращення загального самопочуття, зняття синдрому хронічної втоми
 
- як антивірусний та протизапальний засіб - перешкоджає розмноженню вірусу та підвищує опірність йому організму, ефективний при грипі, лихоманці, застудних захворюваннях, герпесі.
 
- для запобігання розвитку тромбів, при серцево-судинних захворюваннях
 
- для зниження артеріального тиску
 
- для зниження рівня холестерину в крові
 
- для нормалізації серцевого ритму
 
- при спазмах
 
- для зміцнення стінок кровоносних судин, лікує купероз
 
- як сечогінний та жовчогінний засіб
 
- при артриті
 
- як антисептик, лікує шкірні захворювання, має протигрибкову активність
 
Екстракт листя оливи входить до складу різних косметичних продуктів - кремів для рук і тіла, лосьйонів, тоніків, масок, масел, кремів і гелів для догляду за шкірою навколо очей та шкірою повік, косметики для догляду за зрілою шкірою, засобів для догляду за волоссям.
 
Листя оливи використовується в косметології завдяки
 
- антиоксидантним властивостям
 
Містить найпотужніші антиоксиданти вітамін Е та олеуропеїн. Омолоджує шкіру на клітинному рівні, зміцнює клітинні мембрани, захищає важливі компоненти епідермісу – колаген та еластин – від пошкоджень та сприяє їх відтворенню, надає шкірі здатності протистояти старінню, захищаючи клітини від негативного впливу вільних радикалів, підвищує тонус шкіри.
 
Ідеальний засіб для догляду за всіма типами шкіри, особливо за зрілою, в'яне, старіючої шкіри
 
- антисептичним та протигрибковим властивостям
 
Вбиває шкірних паразитів, лікує шкірні захворювання, висипи, вугри, екзему, опіки, герпес, знімає роздратування. Забезпечує антибактеріальний захист здорової шкіри.
 
Екстракт листя оливи - один з основних компонентів засобів догляду за волоссям. Входить до складу шампунів, масок для волосся, комплексів, що відновлюють, бальзамів, ополіскувачів і кондиціонерів.

Екстракт захищає і зміцнює волосся, відновлює його структуру, повертає здоров'я та природний блиск. Це потужний засіб для запобігання випаданню волосся, стимулює заміну старих, неживих клітин шкіри голови на нові, життєздатні, захищає від шкідливих впливів. Очищає шкіру голови та волосся, запобігає появі лупи. Прекрасно кондиціонує волосся, наповнює його силою та здоров'ям, доставляє поживні речовини прямо до пошкоджених ділянок. Підходить для всіх типів волосся та щоденного застосування.

Recommend
Fast Order
Fast Order
0,00 грн
35,00 грн
Fast Order
Comments
No reviews yet
Write your comment
Name*
Email
Enter your comment*
100% quality guarantee
100% quality guarantee
14 days for return
14 days for return
Nationwide delivery
Nationwide delivery
Pickup
Pickup